Turistika

Gitarové múzeum

V najvýchodnejšie položenom meste Slovenska sa nachádza jedinečné gitarové múzeum. Na svete sú len dve gitarové múzeá, a jedno je práve v Sobranciach. Druhé sa nachádza v americkom meste Nashville. Milovníci hudby a hlavne gitár, neváhajte a príďte sa pozrieť do tohto významného gitarového múzea.


Kompletná zbierka zakladateľa múzea, Jána Ferka, prekročila už za 25 rokov existencie múzea hranicu 1000 exponátov. Nachádza sa tu takmer kompletnú zbierka elektronických gitár z obdobia rokov 1947 až 1980. Medzi najvzácnejšie exponáty patrí česká gitara Gracioso, na ktorej začínal svoju kariéru George Harisson. Medzi ďalšie významné exponáty patria elektrofonické kontrabasy a havajské gitary, ktoré boli ocenené medailou na svetovej výstave EXPO58 v Bruseli. Významné gitary sú aj od Petra Jandu z Olympicu alebo Maťa Ďurindu z Tublatanky. Taktiež sú vystavené aj iné exponáty významných slovenských umelcov.


Okrem gitár je súčasťou múzea aj rozsiahly obrazový materiál. Za zmienku stojí kompletná dokumentácia o zrode, vývoji a obdobiach legendárnej skupiny Beatles s výkladom o gitarách, na ktorých kvarteto hralo v časoch svojej najväčšej slávy.


Otváracie hodiny sú v pondelok až piatok od 10:00 do 17:00 a v sobotu a nedeľu od 10:00 do 19:00. Vstup do múzea je možný len na základe telefonickej rezervácie, a to najneskôr 24 hodín pred termínom prehliadky.


Súčasťou gitarového múzea je aj keramická dielňa, kde si môžete vyskúšať priamy styk s hlinou a jej tvarovaním. Od gitár to má ďaleko, no aj pri tom sa dá zabaviť.


Adresa: Gorkého 7, 073 01 Sobrance, Slovensko
Telefónne číslo: 421 (0) 56 652 3356, 421 (0) 918 664245
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Webová stránka: http://www.gitarovemuzeum.sk/
Zriaďovateľ/vlastník: Gitarové múzeum, o. z.
Kontakt: Imrich Ferko

Naposledy zmenenésobota, 06 jún 2015 16:42

Súvisiace položky (podľa značky)

Viac z tejto kategórie: « Motrogon Zemplínska šírava »
Pre písanie komentárov sa prihláste

Odoberať novinky

Prihlásenie

fb iconLog in with Facebook
Registrácia