Turistika

Vinne jazero

Približne 11 km od Michaloviec leží v obci Vinné Vinianske jazero, taktiež nazývane ako Vinné jazero. Nachádza sa v prírodnom prostredí obkolesené hustými lesmi, ktoré môžete využiť na pešiu turistiku.

Okrem iného je pridruženým strediskom Zemplínskej šíravy, od ktorej sa nachádza približne 3 km. Jazero vzniklo vďaka vytvoreniu umelej hrádze a privedením vody z Vinianskeho potoka do sedla na úpätí vrchov Marečkovej (401m) a Šutovej (319m).Jazero je vhodné pre rodiny s deťmi. Okolo jazera sú trávnaté pláže a keďže jazero je rozlohou malé (8 ha) a maximálne 3 metre hlboké, voda býva teplejšia. Môžete sa v ňom kúpať alebo člnkovať. K dispozícii je požičovňa člnov a vodných bicyklov. V jeseni slúži jazero na rybolov a v zime na korčuľovanie. Vstup na jazero je zdarma, platí sa len za parkovné. Pre športovcov je k dispozícii tenisový kurt, ihrisko na plážový volejbal a požičovňa športových potrieb. Deti môžu využiť športový areál. Ak sa chcete priučiť jachtingu, môžete sa zúčastniť výučby jachtingu, ktorá prebieha práve na Vinnom jazere. Popri jazeru sa nachádzajú stánky na stravovanie a reštaurácie, takže si s jedlom nemusíte robiť starosti.

 

 vinne2

 

Ak máte radi turistiku, určite si nenechajte ujsť návštevu Vinianskeho hradu, ku ktorému trvá cesta približne 45 minút až hodinu. Z hradu máte jeden z najkrajších výhľadov, ktoré Vám táto oblasť ponúka.

 

Ubytovanie

Jedná sa o rekreačné stredisko, a tak nie je problém o nedostatok možného ubytovania. Ubytovanie si môžete nájsť v okolitých hoteloch, penziónoch alebo v chatovej osade a autokempe. Keďže len 3 km od Vinného jazera sa nachádza väčšia a populárnejšia oblasť, Zemplínska Šírava, môžete využiť ubytovanie aj v tejto oblasti a na jazero sa dostanete aj pešo.

Naposledy zmenenésobota, 06 jún 2015 16:43
Viac z tejto kategórie: « Viniansky hrad Morské oko »
Pre písanie komentárov sa prihláste

Odoberať novinky

Prihlásenie

fb iconLog in with Facebook
Registrácia