Novinky

Slovenské „pláže“ na Šírave

Naša malá, krásna hornatá krajina bohužiaľ nemá more, no za to máme niekoľko vodných nádrží, ktoré neslúžia len ako ochrana proti povodniam. Najlepším príkladom toho je Zemplínska Šírava, kde nájdeme veľké množstvo atrakcií a zaujímavých možností ako stráviť zábavné a pohodové prázdniny aj na Slovensku. Zemplínska Šírava má množstvo upravených brehov, ktoré sú určené na rekreáciu. Medzi najznámejší a najnavštevovanejší patrí stredisko Kamenec, charakteristickým znakom tohto strediska je štrková pláž.

Stredisko je upravené tak aby bolo vhodné pre všetky druhy vodných športov, vďaka čomu zažijete neopakovateľnú zábavu. Najnovšie sú atrakcie doplnené aj o tobogán, lunapark a v prevádzke býva aj motokárová trať. Pre milovníkov autokempingu tu je k dispozícii široký areál a bufety na občerstvenie. Ďalším a zároveň najväčším strediskom Zemplínskej Šíravy je stredisko Hôrka. Hôrka má pieskové a štrkopieskové pláže a okrem iného tu je aj prístav osobnej lodnej dopravy. Na svoje si prídu milovníci športov vďaka veľkému športovému areálu a taktiež nesmieme zabudnúť ani na deti, ktoré sa do sýtosti môžu vyblázniť na novom ihrisku pre deti.

Počas leta je využívaný na kultúrne a zábavné podujatia aj miestny amfiteáter. Samozrejme vstup do strediska je úplne zadarmo. Medvedia Hora je tretím strediskom, ktoré sa podľa nás určite oplatí navštíviť. Je zaujímavé nielen svojim vulkanickým pôvodom, ale taktiež množstvom atrakcií, ktoré tu na Vás čakajú. Areál je tvorený rekreačným komplexom s rozlohou 3 hektáre a s upravenými štrkovými plážami láka mnohých návštevníkov. Taktiež aj zaľúbené páriky, ktoré obľubujú požičovňu vodných bicyklov, autokemping alebo partie oslavujúce v chatovej osade. Pre náročnejšách klientov sú pripravené aj mnohé kvalitné hotely. Prežiť oddychové a zároveň aktívne prázdniny môžete práve sem aj vďaka tenisovým kurom, volejbalovým ihriskám a minigolfu.

Kúsok od Medvedej Hory je aj najstaršie stredisko Biela Hora na Zemplínskej Šírave. Je vzdialené len na pár kilometrov od Michaloviec a západný okraj strediska tvorí lesný park. Rovnako ako vo vyššie spomenutých strediskách aj tu je možnosť požičovne vodných bicyklov, plážový volejbal a minifutbal. Posledným strediskom, ktoré by sme Vám chceli dať do pozornosti je Klokočov. Je to pomerne mladé rekreačné stredisko a okrem novovybudovaného bazénu disponuje aj krásnym pokojným prostredím. Ak máte radi stanovačku, sem si určite prídete na svoje – autokemping má kapacitu 200 stanových a karavanových jednotiek. Areál sa nachádza neďaleko obce Klokočov, ktorá je známá ako dôležité gréckokatolícke pútnické miesto.

Pre písanie komentárov sa prihláste

Odoberať novinky

Prihlásenie

fb iconLog in with Facebook
Registrácia